Stránky

středa 20. března 2013

Hermes - Zahrada na Niluzdroj: Arome

 V mainstreamu málokdy narazím na svěží citrusovou vůni, která by byla čistá a přirozená, bez jakékoliv stopy chemické umělosti připomínající čistící prostředky nebo pro změnu sladkého akordu, který posune vůni k bonbónové ulepenosti. Un Jardin Sur le Nil taková není, je to čistá esence přírody.
 Zahrada na Nilu je sice vystavěná na citrusech, ale nejen na nich. Začíná grepově-limetovou svěžestí a natrpklostí téměř zralého manga, kterému sebrali skoro všechnu sladkost. Po citrusovém rozjezdu začíná zahradou prostupovat lehce svíravý bylinný akord a dojem průzračně čisté vody, snad to má na svědomí puškvorec s lotosem. Stále je patrná říznost grepu a manga, ovšem už v umírněnější podobě. Závěr je kupodivu na citrusově bylinnou a lehce vodní vůni prohřátý. Vkráda se do něj jemná kořeněná stopa a celou vůni prohřívá, jako by zrovna na Nilu zapadalo Slunce a vy si užívali jeho už mírné a hladivé paprsky. 
 Výdrž je na svěženku (sice netypickou) hodně slušná. Samotná vůně je ale subtilní a drží se dost u těla, takže společnost bude dělat hlavně své nositelce, okolí už tolik ne.

 Un Jardin Sur le Nil je v pořadí druhá ze čtveřice Hermesových zahrad a má svého nositele přenést do nilských zahrad na Asuánu. (málokdo by asi stál o voňavé ztvárnění Nilu dál po proudu). Do světa byla vpuštěna v roce 2005. Pro Hermes ji vytvořil jejich dvorní parfumér Jean-Claude Ellena. Pro mě je to vůně téměř meditační a pohodlně nositelná jak ve volném čase, tak do práce. 


15 ml balení

Složení: (zdroj Arome)
Hlava: zelené mango, grapefruit
Srdce: puškvorec, lotos
Základ: platan, kadidlo

Krásnou a voňavou středu vám přeje,
tuttobene:)

7 komentářů:

 1. Hm, hm, tahle by se mi skutečně mohla zamlouvat. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Milá tuttobene, díky Tvému básnickému povídání o vůni jsem se na chvíli zasnila. Ještě kdyby tak mohl být přiložen k blogu testřík s vůní, tak by to bylo dokonalé :). Já hodně ulítávám na citrusových vůních, takže určitě se budu po této vůni pídit. Poradíš, kam na ni? Do Sephory?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by bylo dokonalé. Jen se bojím, že bych pak bych měla nos strčený v noťasu 24 hod denně a to by už bylo na Chocholouška:)
   Vím, že Hermes má Douglas. Sephora nevím, možná někdo ještě v komentářích poradí.

   Vymazat
 3. Ahojky, tahle vůně je naprosto úžasná, nejlepší jakou jsem kdy měla. Silná a přitom, jemně ovocná, romantická, dlouhotrvající. Voním vždycky i po sprše. ;-) Slast největší!!! :o)

  OdpovědětVymazat

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...