Stránky

čtvrtek 29. května 2014

Den dětí - tipy na dárky

Nedávno se nám tu mihnul článek co koupit ke dni matek, tak teď si dáme den dětí. Mámy, tety, babičky (jsou tady takové?) zpozorněte. Časově je to sice za pět minut dvanáct, ale tak nějak to přesně odráží moji současnou situaci:-)
 
U nás doma se ke dni dětí dávají spíš drobnosti. Ani si pořádně nepamatuju, jestli jsme dostávali nějaké dárky od rodičů ke dni dětí my, ale přece jen se mi matně vybavuje nějaká drobnost, případně sladkost, později knížka. A u drobností zůstalo i v mé rodině. Většinou se snažím kápnout na něco, co děti rozesměje, pobaví, prostě jim udělá radost. V našem případě (máme děti ve věku 6 a 4 roky) to jsou hlavně výlety do blízkého okolí - ZOO Ostrava, Dinopark a od letoška milují i zábavnou U6 v areálu technické památky Dolních Vítkovic, no a pak někam na pořádnou zmrzku nebo pohár, bez toho by to nebyla žádná oslava, to dá rozum. V mém rádiusu (Ostrava a okolí) rády mlsají v Ollies nebo v cukrárně na náměstí vedle Staré radnice. Pokud jste někdo z okolí a chystali by jste se s rodinou do dinoparku, pak doporučuju na zpáteční cestě sjet směr Orlová a vzít děti do Výtopny - restaurace, kde vám pití rozvážejí vláčky, tahle frenčíza se objevila už na několika místech. Tato konkrétní má tu výhodu, že se jedná i o venkovní restauraci se zázemím pro děti a vláčky zajíždějí i ven.
No a až večer dorazíme/te s dětma domů, tak co si dát praskající koupel. Praskající perly do koupele od německé tetesept jsem viděla v DM a vyjdou na necelou padesátikorunu.
Takhle nějak vypadá i můj letošní plán na oslavu dne dětí. U starších dětí ne-li rovnou výrostků už moc představivost nemám, asi bych koupila volňase do kina, ať si vyberou na co chtějí jít, samozřejmě bez maminky.
Máte-li nějaké tipy vy, nebo rádi vzpomínáte jak jste slavili den dětí se svými rodiči, napište do komentářů. Ráda si je přečtu a určitě nejen já. Třeba se mi i někomu jinému budou hodit.
Zdraví vás
tuttifrutti:)

2 komentáře:

  1. Já jsem vždycky na den dětí dostala tak maximálně lentilky nebo nové pastelky, ale bohatě mi to stačilo. :))

    OdpovědětVymazat
  2. Díky za tio na U6! My jsme sice Žabě zatím neprozradili, že existuje takový svátek, ale on dárky vyžaduje neustále. Manžel ignoruje "moderní" svátky jako Valentýna, Svátek matek i MDŽ; já jsem mu to oplatila tím, že jsem ve 2 letech Žabě vysvětlila, že Ježíšek neexistuje, že dárky nosí rodiče. Muž se to pak snažil zvrátit a Žaba to nakonec - správně - pochopil tak, že dárky nosí i maminka s tatínkem i Ježíšek (a klidně se můžou přidat babičk, strejdové, sestřenice...a celoročně). Tradice se nemají bořit, lidi z toho pak mají v hlavě binec....

    OdpovědětVymazat

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...