Stránky

čtvrtek 15. května 2014

Volnay - Perlerette

 Přestože nemám čas na blog, nerada bych, aby to tu ještě déle vázlo, a tak dnes mám alesoň tento článek. Pro většinu sice nepodstatný, za to voňavý.
Před týdnem se mi dostal do rukou větší vzorek nádherné kosatcovky Perlerette od francouzské značky Volnay, která za 5 let oslaví své sté výročí.

 Kosatec je sice uveden až v základu, ale na mně se rozbalí hned v úvodních minutách. Je zasypaný nepřehlédnutelnou dávkou pudru a právě v těchto prvních minutách mi připomíná jinou kosatcovou vůni - No. 19 Poudré od Chanel. Garde dělá kosatci květinově násladlý podklad. Pokud se hodně soustředím, pak jsem schopná zachytit jednotlivé složky. Nejzřetelnější je růže, jasmín a pomerančový květ, méně pak šeřík. Mnohem raději si ale užívám té květinové souhry a nesnažím se vystopovat jednotlivce. Ke konci Perlerette zesládne ještě o fous víc, tentokrát teple, jakoby ambrově. Do toho se občas probojuje subtilní fialka s vanilkou. Nakonec se tahle pudrovka rozloučí sladkým, kosatcově pižmovým obláčkem.

 Perlerette nese své jméno podle původního flakónu, který svou barvou připomínal perlu. A musím uznat, že i ten současný je hodně k pokoukání. 
zdroj: jovoyparis.com
Parfumér: Amelie Bourgeois
Složení:
Hlava: aldehydy, bergamot
Srdce: pomerančový květ, jasmín, růže, růžový pepř, šeřík
Základ: pudr, vanilka, růže, hřebíček, kosatec, ambra, fialka, pižmo

 Jen pro úplnost uvedu, že u nás k sehnání není. Pokud by zde byl nějaký zvědavý nos, je třeba zajet do pařížského butiku Jovoy a nebo využít jejich nabídky dekantovaných 5ml odstřiků v jejich ťuťu krabičkách. 5 ml odstřik vyjde na 6 euro. Krabičku je třeba naplnit 5 různými odstřiky a k tomu počítat s tristním poštovným 30 euro.

Zdravím všechny své čtenáře, příště už snad kosmeticky. Mějte se fajn a
tuttobene:)

2 komentáře:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...